Gra decyzyjna What Would You Do?

What Would You Do?
Innowacyjne narzędzie rozwoju menedżerów pod postacią gry

gra what would you do

Jak przyjmować krytykę? Co zrobić gdy szef wymaga zbyt wiele? Jak postąpić, gdy pracownik nie osiąga wyników? Jak się zachować, gdy ktoś nie przestrzega procedur?  Takich problemów każdy pracownik i menedżer mają na co dzień mnóstwo. W firmach robi się na ten temat szkolenia, ale dużo bardziej efektywna może być dyskusja w małym gronie 4-8 osób, w trakcie której wszyscy wyrażą swoje zdanie i odniosą się do poglądów innych. A kiedy wspólnie ustalą wnioski, będą je potem stosować w praktyce bo to będą ICH wnioski. Tak właśnie działa WWYD, nowatorskie narzędzie rozwoju „opakowane” jako atrakcyjna gra planszowa. Szybko jednak okazuje się, że nie o grę tutaj chodzi, lecz o umożliwienie zespołowi/grupie wspólnego przepracowania typowych problemów pojawiających się w zarządzaniu ludźmi w firmie. Jednocześnie ważne jest, by odbywało się to w sposób angażujący wszystkich, całkowicie odmienny od standardowych warsztatów czy kursów oferowanych przez firmy szkoleniowe. Uczestnicy stają przed coraz to nowymi wyzwaniami i uczą się od siebie wzajemnie poprzez obserwowanie swoich reakcji, słuchanie innych i wspólne dochodzenie do rozwiązań, przy umożliwieniu dużej elastyczności w doborze zagadnień maksymalnie dostosowanym do bieżących wymagań danego środowiska pracy.

Elastyczność dotyczy nie tylko tematów poszczególnych sesji, lecz także czasu ich trwania. Na grę składa się 200 różnych mini-scenariuszy, mniej lub bardziej skomplikowanych. W czasie jednej sesji można grać z użyciem kilku scenariuszy lub tylko jednego – na przykład w przerwie w pracy lub w związku z konkretnym wydarzeniem które wymaga szybkiej reakcji. Czas pracy na jednym scenariuszem może nie przekraczać 15 minut, bardziej złożona sesja może być zaplanowana na kilka godzin, pół dnia lub cały dzień.

Kolejnym elementem elastyczności jest liczba uczestników: minimalna to 4 osoby, ale może to być też więcej, do 8 indywidualnych graczy. Można też grać w parach, wtedy jednocześnie w grze uczestniczyć może do 16 osób. Jest wreszcie możliwość gry zespołami – wtedy grać może jednocześnie do 8 zespołów.

graGrę koordynuje przeszkolona osoba; może to być zewnętrzny konsultant, może też być to trener wewnętrzny z firmy. Dzięki atrakcyjnej, kolorowej otoczce gry całość odbywa się niemal jak zabawa, co umożliwia uczestnikom otwarte wypowiadanie swojego zdania oraz dyskusję z wypowiedziami koleżanek i kolegów, bez tradycyjnych szkoleniowych rygorów. Jednak treści merytoryczne zawsze skoncentrowane są na konkretnej realistycznej sytuacji ze środowiska pracy. Każdy scenariusz kończy się wnioskami, zadaniem koordynatora jest by zostały one sformułowane i zrozumiane przez uczestników w zgodzie z wartościami, zasadami i dobrymi praktykami danej firmy.

Scenariusze obejmują następujące obszary tematyczne:

 • Komunikację – sytuacje wadliwej komunikacji i ich konsekwencje
 • Zespoły – co sprawia, że członkowie zespołu chętnie współpracują
 • Przywództwo – jak przejść od kierowania do przewodzenia
 • Zarządzanie sobą – jak przejmować odpowiedzialność za swoją pracę
 • Zarzadzanie konfliktem – jak rozładowywać napięcia i rozwiązywać spory
 • Zarządzanie Innymi – jak zarządzać ludźmi by osiągać cele
 • Zarządzanie wynikami – co robić, gdy pojawiają się problemy
 • Wywieranie wpływu – jak skutecznie wpływać na przełożonych i podwładnych

W chwili obecnej gra dostępna jest w języku angielskim. W przyszłości pojawi się także wersja polska.

Klient dokonujący zakupu gry otrzymuje:

 • walizkę z planszą, pionkami, zestawem 200 kart/scenariuszy, akcesoriami do głosowania oraz przewodnikiem dla koordynatora
 • pełne prawo dysponowania grą bez ograniczenia czasu ani liczby uczestników
 • na życzenie -  przeszkolenie 1-2 koordynatorów z firmy klienta ( w cenie podstawowej).

Oznacza to, że po zakupie klient staje się właścicielem gry i może jej używać samodzielnie bez ograniczeń w ramach swojej firmy, co wydatnie zwiększa efektywność kosztową zakupu. Jest też możliwość, by sesje prowadzone były przez naszego konsultanta – wówczas kolejne sesje płatne są według uzgodnionych stawek.

Udzielamy wszelkich dodatkowych informacji, można też umówić się na bezpłatną sesję pokazową w firmie z udziałem wybranych pracowników.

Kontakt:

 • Stanisław Wojnicki
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  tel. 602 25 84 84