O nas

photoDr Stanisław Wojnicki – specjalista w zakresie strategii zarządzania kadrami i coach/mentor kadry kierowniczej z ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem  jako HR interim manager, konsultant i dyrektor w  korporacjach międzynarodowych (branża przemysłowo-handlowa i bankowość). Pracował m.in w Polsce, Francji, USA, Holandii i krajach Bliskiego Wschodu.

W ostatnich latach prowadził projekty interimowe HR oraz doradcze m.in. w takich firmach, jak Bolsius (Zalesie Małe), Huta Częstochowa (Częstochowa), Artech/Armor (Prudnik), Owens-Illinois Business Services Center (Poznań), Allianz (Warszawa), Henkel (Racibórz i Warszawa), Platforma NC+ (Warszawa).

Wcześniej m.in. prowadził projekty połączenia Banku Handlowego i Citibanku (2001 – 2003) oraz Kredyt Banku i BZWBK (2012-2013) od strony zarządzania kadrami i strategii integracji. W latach 2004 – 2009 był dyrektorem regionalnym HR na 9 krajów Bliskiego Wschodu.  Specjalizuje się m.in. w tworzeniu programów zarządzania wiekiem w firmie (wdrożenia w firmach i publikacje) oraz we wdrażaniu w firmach procesu „Myślenie przed działaniem”  jako sposobu przyspieszania wyników i umożliwiania zmiany.

Były stypendysta Fulbrighta na University of Pennsylvania w Filadelfii, współzałożyciel i pierwszy prezes Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami. Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia HR (PSHR) i Rady Dyrektorów Stowarzyszenia Interim Managerów (SIM).

Biegle włada językami: polskim, angielskim i francuskim.

logo pshr logo SIM 
Członek Zarządu PSHR Członek Rady Dyrektorów SIM